Ako prilákať zákazníkov do reštaurácie

04 August 2020
Ako prilákať zákazníkov do reštaurácie
Väčšinou je v podnikaní úspešný ten, kto svoje povolanie robí s láskou a nie pre dosiahnutie zisku. Zaiste je však veľmi príjemné zarábať na tom, čo nás navyše aj baví. Ak vlastníte reštauráciu a máte pocit, že by potrebovala medzi zákazníkmi získať lepšie meno, vyskúšajte pár jednoduchých trikov, ktoré vám zdvihnú návštevnosť.

Dobrá nálada za všetkých okolností

Nie je nijakou novinkou, že milý úsmev reštauračného personálu navodí dobrú náladu aj hosťom a tí sa budú na takéto príjemné miesto vždy radi vracať. Ochota pomôcť, profesionálny prístup čašníkov, nevtieravý úsmev hojdajúci sa na perách, toto všetko by malo byť u ľudí pracujúcich v spoločnom stravovaní samozrejmosťou. Je tiež vhodné ovládať aspoň jednu cudziu reč, pretože človek nikdy nevie, koho do vašej reštaurácie privedie vietor. Aby ste sa nemuseli hanbiť za svoj personál, ktorý sa usiluje dohovoriť rukami-nohami alebo dokonca prosí o pomoc iných hostí, skontrolujte si v životopisoch položku jazyky.  

Pouvažujte o výmene reštauračného nábytku

Určite aj doma raz za čas dostanete chuť na zmenu. Raz sa rozhodnete premaľovať steny a použiť modernejšie odtiene, inokedy vymeníte staršie kusy nábytku za nové. Ani vaša reštaurácia by nemala ostať ukrátená. Steny si zaslúžia vydezinfikovať čerstvými nátermi, a napokon, nové farby dokážu z miestnosti vyčarovať úplne nový priestor. Pohrajte sa s farebnou škálou studených a teplých odtieňov, no hlavne si dajte pozor, aby to vo vašom podniku nevyzeralo ako v cirkuse. K novým farbám zlaďte aj nový reštauračný nábytok. Ten pôvodný už istotne po rokoch používania nevyzerá tip-top. Určite je vhodné vymeniť minimálne stoličky, aby sa hosťom sedelo čo najpohodlnejšie. Ak sú reštauračné stoly zničené a momentálne nemáte na nové, skúste vymeniť aspoň stolové dosky. Aj vy sa ako hostia neradi pozeráte na fľaky od nápojov, škrabance a ryhy.

Investujte do techniky

Do reštaurácií sa chodíme v prvom rade dobre najesť, avšak v niektorých prípadoch nám chýba spoločnosť. Pre tieto prípady je veľmi vhodné zavesiť na stenu veľký televízor, ktorý v čase obeda alebo večere zaženie nudu všetkým osamelo stolujúcim hosťom. Vynikajúce využitie potom nájde napríklad aj v čase športových majstrovstiev, keď ľudia doslova vyhľadávajú podniky, v ktorých môžu sledovať zápasy. To vám zaručene dvihne tržby. Určite nezabudnite ani na rýchlo pracujúcu pokladňu. Nikomu sa nechce stáť pol hodinu v rade a čakať na zaplatenie, pretože váš systém stále padá. Napojenie na Wi-Fi je dnes už vo väčšine prevádzok samozrejmosťou, preto nevytŕčajte z radu ani vy a doprajte svojim hosťom komfort, možno sa u vás zdržia dlhšie práve vďaka tomu, že potrebujú byť napojení na internet.

Hygienické zariadenia v bezchybnom stave

Každá dobrá reštaurácia by mala mať dámske a pánske toalety. Žiaľ, často sa stretávame iba s akýmisi kuticami, v ktorých to nielen zle vyzerá, ale ešte aj zapácha. Neinvestujte len do toho, čo je vidieť. Postarajte sa o to, aby vaše hygienické zariadenia žiarili čistotou a sviežo voňali. Aj lacný obkladový materiál môže na toalet&aacu