Minimalizmus aj experimentovanie. Podľa čoho vybrať stoličky do podniku?

04 August 2020
Minimalizmus aj experimentovanie. Podľa čoho vybrať stoličky do podniku?
Stolička v reštaurácii či bare – aká by mala byť? Je dobré, keď zaujme na prvý pohľad, alebo ide hlavne o vhodné doplnenie interiéru? Čo by ste mali zohľadniť pri ich výbere?  Otázok, ktoré sa vynárajú pri hľadaní najvhodnejšej stoličky do vášho podniku, sú kvantá. My vám prinášame odpovede na tie najzásadnejšie. 

Materiál stoličiek – aký a prečo?

Medzi prvými otázkami sa objaví aj výber vhodného materiálu stoličky – po ktorom siahnuť a prečo? Túto dilemu ovplyvňujú najmä tri faktory – váš rozpočet, interiér podniku a vkus, prípadne vkus dizajnéra, na ktorého ste sa obrátili. Kovová, drevená, plastová alebo čalúnená stolička? Materiál by mal dávať zmysel aj z celkového konceptu reštaurácie či baru.

 

Ak v podniku dominuje drevo – priestor ozvláštnite, dodajte mu nový rozmer, a preto siahnite po kovovej, plastovej či čalúnenej sedačke. Do takéhoto prostredia výborne pasuje napríklad zlatá kovová sieťovaná stolička s umelými kožušinami alebo čalúnené stoličky s operadlami v pastelových či kontrastných farbách k drevu. Ak sa so zariadením prevádzky často manipuluje, zohľadniť by ste mali kvalitu materiálu a tiež jeho váhu, aby ste zamestnancom uľahčili túto činnosť.

Nech si stoličky ukradnú pozornosť pre seba

Mnoho majiteľov či prevádzkarov považuje stoličky do reštaurácie či baru len ako doplnok – dôležitejšia je podlaha, steny, strop, stoly, bar, chladničky a až nakoniec to, na čo si sadneme. Prečo to však neotočiť? Prečo, ak narazíte na dizajnovú plastovú stoličku, neurobiť z nej dominantný prvok interiéru? Len si predstavte, ako výborne by vyzeral podnik s čistým dreveným obkladom, betónovou podlahou, doplnený bielymi stenami, drevenými stolmi, ktorý by ste rozbili farebnými stoličkami. Dokonca ani všetky nemusia byť v rovnakom odtieni, hrajte sa aj s farebnými schémami – výborne by sem zapadla kombinácia smaragdovej zelenej, žiarivo žltej a minimalistickej bielej. Nebojte sa toho, pokojne, nech si stoličky ukradnú pozornosť pre seba.

Nebojte sa experimentovať

Ako by povedal klasik: „Pravidlá sú na to, aby sa porušovali,“ preto sa nebojte vzoprieť ktorejkoľvek rade vyššie uvedenej. Do interiéru s drevenými prvkami umiestnite drevené stoličky, do minimalistického podniku odetého v neutrálnych farbách zvoľte biele stoličky a priestor rozžiarte vázami so živými kvetmi či zariaďte svoju reštauráciu iba v jedinej farbe. Možno sa vám niektoré nápady zdajú bláznivé, no aj výnimočné dizajnové prostredie dokáže prilákať hostí. Nebojte sa experimentovať, alebo nechajte experimenty na expertov.

 

Chcete pomôcť so zariaďovaním podniku a hľadáte nábytok? Obráťte sa na našich odborníkov z www.dublino.sk.