Podľa čoho vyberať konferenčný a banketový nábytok?

04 August 2020
Podľa čoho vyberať konferenčný a banketový nábytok?
Zasadacia miestnosť by mala byť výstavnou skriňou každej firmy – dokáže urobiť dobrý prvý dojem na klienta, navodiť uvoľnenú atmosféru a zároveň reprezentujete spoločnosť na obchodných mítingoch. Je to investícia do spoločnosti, ktorá dokáže ovplyvniť výsledky dôležitých stretnutí. Aj preto mnohé firmy nenechávajú nič na náhodu – oslovia renomovaného architekta, kúpia si špičkové stoličky, stoly aj ostatný nábytok do zasadačky a investujú nemalé prostriedky do tohto priestoru. A vyplatí sa im to. Podobné je to aj pri výbere vhodného nábytku na bankety, konferencie či kongresy. Na čo si dávať pozor?

Nábytok vyberajte podľa udalosti

Pri veľkých kongresoch aj banketoch nezáleží iba na účinkujúcich, dobrom cateringu či renomé podujatia. Dôležité sú detaily a jedným z nich je výber vhodného nábytku. Ak pripravujete konferenciu so špičkovými prednášajúcimi, na ktorej účastníci chcú získať nové poznatky, nemôžete vybrať vysoké banketové stoly určené na večierky. Zamerajte sa na pohodlné a praktické konferenčné stoly, ktoré zvládnete bez problémov napojiť na seba a zvoľte hranaté tvary.

 

Pri riešení sedenia vyberajte stoličky tak, aby mali účastníci dostatok priestoru. Hostia budú mať so sebou notebook, budú si písať do poznámkových blokov, preto by mal mať každý nich minimálne 80 cm priestoru iba pre seba. Naopak, ak organizujete večierok v uvoľnenej atmosfére, chýbať by nemali vyššie banketové stoly, pri ktorých hostia stoja, rozprávajú sa a sú ako stvorené na networking. V prípade, že by ste ich usadili za konferenčné stoly, nevytvorili by ste ideálne podmienky na zoznamovanie sa a nadväzovanie nových vzťahov.

Myslite na pohodlie hostí aj praktickú stránku nábytku

Okrem pohodlia vašich hostí nezabúdajte ani na dobrú manipulovateľnosť s nábytkom. Konferenčné stoly by mali byť ľahšie a jednoducho premiestniteľné. Chystáte svadobnú hostinu? Okrem praktickej stránky dbajte aj na tú estetickú a vzhľad stolov. Stoly na svadby a bankety by mali mať okrúhly tvar, vďaka ktorému každý sediaci vidí na ostatných hostí. Nikdy nie je na škodu, keď sú konferenčné stoly skladacie, resp. ich rozložíte a v prípade potreby získate priestor navyše.

 

Pri väčších kongresoch či konferenciách je dôležité, aby stoličky boli stohovateľné môžete ich uložiť na seba a pri skladovaní nábytku tak šetríte priestor. Ľudia budú na rovnakom mieste hodiny, preto musí byť sedenie aj dostatočné pohodlné. Najlepším riešením sú konferenčné stoličky s polstrovaním. Nezabúdajte však ani na pevnú konštrukciu stolov aj stoličiek – nie je to dizajnové kreslo, na ktorom si čítate raz do týždňa – konferenčný a banketový nábytok musí byť prispôsobený dlhodobej záťaži. Ak si pri výbere dáte pozor na toto, vaši hostia budú spokojní.

 

Objavte kvalitný konferenčný a banketový nábytok v našej ponuke.