Vážení zákazníci,

z dôvodu rekonštrukcie našich priestorov budú predajne a sklad v Bratislave aj v Košiciach dňa 4.7.2022 zatvorené.

Dňa 1.7. bude predajňa v Bratislave otvorená do 13 h.

Ďakujeme za pochopenie

Prečo do svojho podniku umiestniť reštauračné boxy?

04 August 2020
Prečo do svojho podniku umiestniť reštauračné boxy?
Všetky reštaurácie a bary by mali svojim zákazníkom ponúknuť hneď viacero prevedení sedení, z ktorých si pri usadzovaní v podniku hostia vyberú to najvhodnejšie a najpohodlnejšie pre nich. Aj preto je nevyhnutné pri zariaďovaní reštaurácií a barov využiť okrem stolov a stoličiek aj populárne boxy na sedenie. Tie môžeme označiť za nesmrteľný a zároveň vysokoštýlový interiérový prvok podnikov, ktorý prinesie mnohé výhody nielen zákazníkom, ale aj prevádzkovateľom.

Pohodlie, súkromie a exkluzivita. Aj to hosťom ponúkajú reštauračné boxy

Reštauračné boxy sú rozumnou voľbou pre každý jeden podnik. Dokážu totiž prilákať zákazníkov, keďže často poskytujú oveľa väčšie pohodlie a zároveň vyšší pocit súkromia, než bežné sedenie vo forme reštauračných alebo barových stolov a stoličiek. A práve to mnohí hostia vyhľadávajú. V podnikoch sa totiž chcú cítiť príjemne a zároveň sa porozprávať v nerušenej a intímnej atmosfére so svojimi priateľmi. Zároveň nadobudnú pocit exkluzivity, pretože reštauračné boxy sú zväčša vyrábané z kvalitných materiálov a luxusných čalúnení, čo im dodáva honosný charakter.

Šetrenie priestorom podniku a uľahčenie práce obsluhy

Z výhod reštauračných boxov však ťažia aj majitelia či prevádzkovatelia jednotlivých zariadení, v ktorých sú umiestnené. I keď predstavujú podstatne vyššiu investíciu než klasické sedenie, šetria na inom fronte. A to na rozlohe reštaurácie, keďže box pre štyri osoby si vyžaduje priestor takmer až o polovicu menší, než zaberá stôl a stoličky pre rovnaký počet ľudí. Zároveň výrazne uľahčia prácu obsluhy, ktorá sa pri svojej práci menej nabehá.

Príležitosť na zatraktívnenie podniku

Samozrejme, boxy majú úžasnú schopnosť dodať priestoru baru alebo reštaurácie osobitý a kreatívny štýl a výrazne zatraktívniť jeho interiér. V dnešnej dobe máte na výber naozaj pestrú paletu reštauračných boxov so zaujímavými čalúneniami. Boxy preto nemusia byť len jednofarebné, ale do podniku prinášať aj žiarivé farby ako žltú, ružovú či zelenú. Dokonca, môžete zvoliť aj boxy so zvýšeným sedením vo výške bežných barových stoličiek.

Hostia v boxoch utrácajú viac peňazí

Ako sme už spomenuli, sedenie v honosných a na pohľad luxusných reštauračných boxoch vyvoláva v hosťoch pocit exkluzivity. A ten sa môže preniesť aj do ich spotrebiteľského správania. Dôkazom toho je jedna americká štúdia, ktorá hovorí, že hostia sediaci v boxoch minú počas večera v priemere až o 17,75 dolára viac, než hostia pri bežných stoloch a stoličkách.

Zásady navrhovania reštauračných a barových boxov

Na zabezpečenie pohodlného sedenia pre hostí je potrebné, aby boli reštauračné a barové boxy navrhnuté podľa základných pravidiel. Ich vyjadrenie je jednoduché a nepotrebujeme na to žiadne čísla. Priestor na sedenie by mal siahať približne do polovice výšky stola a rozmer výšky sedacej plochy boxu by mal korešpondovať so šírkou sedáku. Docielime tým pohodlnú polohu nôh v pravom uhle. Komfort pri konzumácii nápojov zas zabezpečí stolová doska umiestnená približne v polovici výšky operadla boxu. Tieto pravidlá platia len pre klasické boxy, teda nie pre tie so zvýšenou sedacou plochou.

 

Atraktívne a pohodlné reštauračné boxy vám samozrejme ponúkame aj v Dublino.