Štyri tipy, ako zariadiť hotelovú izbu, aby si ju hostia zamilovali

04 August 2020
Štyri tipy, ako zariadiť hotelovú izbu, aby si ju hostia zamilovali
Výlet, dovolenka, pracovná cesta či návšteva rodného mesta po rokoch – to sú najčastejšie dôvody, vďaka ktorým noc trávime v hoteli. Každý sme však iný: niekto chce maximálny komfort, druhý pohodlnú hotelovú posteľ, iný najnižšiu možnú cenu. Ako teda zariadiť hotelovú izbu tak, aby si ju hostia zamilovali? Existuje množstvo spôsobov, my sme pre vás vybrali štyri najzásadnejšie.

1. Izba musí rešpektovať charakter hotela

Nábytok do hotela musí korešpondovať s jeho charakterom. Pokojne môžete sídliť v historickej budove a kreslá na izbe mať prísne funkcionalistické, v tom prípade však zariadenie hotela musí kontrastovať so samotnou nehnuteľnosťou na všetkých úrovniach. Jednoducho, je potrebné držať sa konceptu, ktorý ste si na začiatku stanovili, a tomu prispôsobiť aj výber nábytku. Alebo úplne zjednodušene povedané: dať tomu „hlavu a pätu“, nech si hostia užijú jedinečné atmosféru priestoru, ktorú nenájdu nikde inde.

2. Základom je dobrá posteľ

Hostia si nebudú pamätať, či stolička bola čalúnená alebo závesy červené, ale to, ako dobre sa vyspali. Preto je hotelová posteľ najdôležitejším kúskom nábytku v izbe. Určite by jej nemalo chýbať čelo, o ktoré sa návštevníci budú môcť pohodlne oprieť. V prípade, že hľadáte ideálne miesto pre televízor, malo by sa naň dať pozerať priamo z postele. Veľmi dôležité sú aj špeciálne hotelové matrace, ktoré sú odolnejšie, vyrábajú sa z hygienických materiálov a kladú väčší dôraz na potreby alergikov.

3. Aj malá izba môže pôsobiť veľkoryso

Mnoho umelcov priznáva, že ich kreativita funguje oveľa lepšie, keď im niekto určí mantinely, ako keby mali mať úplne voľnú ruku. Podobné je to aj s priestorom – malá hotelová izba vyzýva k hľadaniu originálnych a kreatívnych spôsobov, ako jej možnosti využiť naplno. V prípade, že ste limitovaní priestorom, zvoľte menej robustný nábytok – napríklad minimalistické hotelové kreslá na vyšších drevených nohách, zabudované šatníkové skrine, pridajte nadčasové zrkadlá pre presvetlenie miestnosti. Jednoducho experimentujte, využite priestor naplno, no zároveň ho nechajte dostatočne vzdušným, aby sa v ňom hostia cítili príjemne.

4. Myslite na detaily

Sú to práve detaily, ktoré rozhodujú o úspechu a neúspechu. Ak chcete, aby si hostia zamilovali hotelovú izbu, nesmiete ich v žiadnom prípade podceniť. Napríklad kreslá do hotela umiestňujte tak, aby ste aj priestorovo limitovanú izbu dokázali opticky rozdeliť na viac zón – konverzačnú, zónu na spanie, na prácu. Dojem môže urobiť aj zarámovaná historická fotografia spojená s budovaním hotela či váza čerstvých kvetov na stole. Okrem toho by ste mali myslieť na praktické detaily ako vešiaky, zošit s perom alebo uteráky v štýle vášho hotela. Zistiť, čo by ste mohli zlepšiť, vám pomôže vstúpiť do izby a zahrať sa na svojho hosťa.

 

Hľadáte nábytok do hotela alebo chcete pomôcť s jeho výberom? Radi vám pomôžeme, neváhajte nás kontaktovať.