Zariaďujete kaviareň? Tento nábytok vám nesmie chýbať

04 August 2020
Zariaďujete kaviareň? Tento nábytok vám nesmie chýbať
Kaviarenský nábytok by mal esteticky ladiť s vaším podnikom a zároveň by mal byť pre hostí pohodlný. Ak spĺňa iba jednu z týchto dvoch podmienok, buďte náročný a hľadajte ďalej. Pripravili sme pre vás tipy, podľa čoho si vybrať stoly či stoličky do kaviarne. Čo je pri ich hľadaní dôležité?

Stoly do kaviarne iba v správnej výške

Určite sa vám stalo, že ste prišli do kaviarne, dostali ste šálku na stôl a aby ste sa napili, museli ste sa posunúť na začiatok stoličky alebo v horšom prípade sa postaviť. To je častý problém – stoly sú príliš nízke a kvôli tomu sú príliš vzdialené od sedenia. Ich optimálna výška sa pohybuje v rozmedzí od 73 do 75 cm. A čo materiál?

Základom je, aby sa nábytok štýlom hodil do kaviarne – dnes sú aj drevené stoly odolné a vďaka povrchovým úpravám sa nemusíte báť fľakov z kávy či čučoriedkového koláča. Pri výbere myslite aj na využitie – budú stoly iba v kaviarni alebo aj v exteriéri? Dôležité je, aby nohy, resp. podnož bola stabilná a neobmedzovala hostí pri hľadaní miesta pre svoje chodidlá. Menej tradičným, no o to populárnejším rozšírením kapacity sú jednoduché drevené „bary“ pri stene či výklade, ku ktorým umiestníte barové stoličky.

Pohodlné stoličky sú cestou k úspechu

Pohodlné sedenie v kaviarni je dôležité pre to, aby sa k vám hostia radi vracali. Štandardná výška sedu stoličky sa pohybuje od 44 do 46 centimetrov a dokonale sedí ku kaviarenským stolom vo výške 73 – 75 cm. Rozmer máte, ako však nájsť pohodlnú stoličku? Na materiáli až tak nezáleží – hosťom sa môže dobre sedieť na kovovej aj drevenej. Základom je správne tvarovanie časti na sedenie a operadla. Sedacia časť by nemala byť priveľmi mäkká ani príliš tvrdá, nízke polstrovanie alebo vankúšik sú dobrým riešením.

Počítajte však s tým, že stoličky v kaviarni sú najviac zaťažovaným nábytkom, a preto zvoľte trvácne materiály. Medzi tie najodolnejšie patrí kov, no jeho vyššia váha bráni jednoduchej manipulácii. Výhodným riešením môže byť kombinácia kovového rámu s dreveným operadlom a sedadlom. Veľmi populárne sú aj stoličky s plastovým sedadlom s polstrovaným sedákom na drevených nožičkách, ktoré spĺňajú estetické nároky a zároveň sú veľmi pohodlné.

Intímnejšie kaviarenské sedenie s kreslom

Do kaviarne sa chodia ľudia rozprávať, aj preto potrebujú intímnejšie prostredie s dostatkom súkromia. Tomu treba prispôsobiť aj nábytok – pokojne priestor opticky rozdeľte na viac častí a vytvorte intímnejšie zóny. Ako? Skvelým riešením je napríklad knižnica – do nej môžete dať knihy, izbovky alebo balenia s kávou, ktorú predávate.

 Ďalšou možnosťou je použiť väčšie rastliny v kvetináčoch – napríklad monstera. Okrem toho dbajte na to, aby stoly neboli priveľmi pri sebe a namiesto ďalšieho sedenia hosťom doprajte veľkorysejší priestor. Ten ocenia aj vaši zamestnanci, ktorí budú mať viac miesta na obsluhovanie. Ak sa pri zariaďovaní kaviarne budete riadiť týmito tipmi, budete spokojní.

 Hľadáte kaviarenský nábytok, ktorý sa postará o pohodlie vašich hostí? Vyberte si z našej ponuky