Spekaný kameň: od pôvodného materiálu k hotovému výrobku

Počuli ste už o spekanom kameni?

Doske, ktorá spája trvácnosť s odolnosťou voči teplu, škvrnám a poškrabaniu. Spekaný kameň sa v posledných rokoch stal výrazným hráčom medzi ekologickými materiálmi v bytovom dizajne, a to najmä vďaka svojím vynikajúcim fyzikálnym vlastnostiam, ktoré získavajú rešpekt a obdiv odborníkov. V dnešnom článku si predstavíme výrobu dosiek, ktoré nie sú len pekné, ale aj funkčné a cenovo dostupné. Poďme na to!

 

Ponuka

Výber a miešanie materiálov

 

Prvým krokom je výber a dôkladné miešanie prírodných minerálov ako kremeň, íl, živec a oxidy kovov. Pigmenty sa pridávajú na dosiahnutie požadovaných farieb a vzorov, čím vzniká zmes podľa špecifikácií výrobcu.

 

 

Stláčanie

 

Zmes prášku sa rovnomerne rozloží a pod vysokým tlakom sa stláča, aby sa odstránili vzduchové vrecká a vytvoril sa pevný panel. Na tento účel sa používajú špeciálne stroje.

 

Rezanie a tvarovanie

 

Stlačený panel sa následne nareže na požadované veľkosti a tvary s použitím diamantových nástrojov alebo vodného lúča. To umožňuje vytvoriť rôzne veľkosti a štýly stolových dosiek.

 

 

Aplikácia dizajnu a textúry

 

Podľa potreby sa môže povrch textúrovať alebo navrhovať pomocou foriem a iných techník na vytvorenie špecifických vzorov podľa požiadavkov výrobcu.

 

Sinterovanie

 

Stlačený a tvarovaný panel sa vystavuje extrémne vysokým teplotám vo vypaľovacom procese. Pri teplotách nad 1100°C sa častice spoja, vytvárajúc tak pevný a odolný povrch.

 

 

Kontrola a distribúcia

 

Po sinterovaní sú panely pomaly ochladzované a kontrolujú sa na defekty. Ak je to potrebné, môžu sa panely ďalej spracovávať napríklad leštením alebo textúrovaním.

Po úspešnom skontrolovaní, kde sú overené kritériá týkajúce sa vzhľadu a odolnosti, sú panely balené a distribuované na rôzne aplikačné účely.

 

 

MONTI STONE Jedálenský stôl 

 

Staňte sa aj vy svedkami výnimočnej kvality a funkčnosti našich spekaných kameňových panelov.

Túto výnimočnosť môžete teraz okúsiť aj na našich unikátnych kúskoch ktoré prinášajú do vašich priestorov dokonalosť, ktorú si zaslúžia.

 

PozrieťViac článkov

 

© 2024 Dublino.sk | Všetky práva vyhradené

Vytvorilo FúúDobre